اطلاعات صندوق


مدیر صندوق

تامین سرمایه امید

متولی صندوق

حسابرسی و خدمات مدیریت سامان پندار حسابداران رسمی

حسابرس

موسسه حسابرسي هدف نوين نگر

مدیران سرمایه گذاری

علی پازکی، محمد غواصی کناری، اسماعیل شاه زمانی

مدیر ثبت

تامین سرمایه امید

بازارگردان

تأمین سرمایه امید

تاریخ آغاز فعالیت


صندوق درآمد ثابت امید انصار در سال 1394 فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به امروز برتری مطلقی نسبت به سود بانکی آن هم سودی روزشمار و معاف از مالیات داشته است.
بالاترین نرخ سود با امید انصار: 
امید انصار در حال حاضر  با 30.6% درصد سود موثر سالیانه پربازده ترین صندوق درآمد ثابت در سطح کشور با ضمانت نقدشوندگی تامین سرمایه امید و تقسیم سود ماهانه است.
خانواده ای به وسعت صد هزار نفر:
بیش از 100 هزار نفر تا به امروز به امید انصار در طول عمر نزدیک به یک دهه آن اعتماد داشته‌اند و پاسخ این اعتماد، صدرنشینی امید انصار در سودآوری بوده است.
مدیریت قدرتمند با انتخاب بهترین ها:
عمده ترکیب دارایی امید انصار مبتنی بر سپرده های بانکی و همچنین اوراق‌هایی با سودآوری بالا است. دیگر بخش دارایی های این صندوق مبتنی بر سهم‌های پیشرو بازار سرمایه با بازدهی های بالا است. تیم مدیریت حرفه ای امید انصار هر لحظه در حال رصد شرایط بازار است تا بهترین انتخاب ها را برای بازدهی سرمایه‌گذاران آن ایجاد کند.
حفظ صدرنشینی با امید انصار:
امید انصار در طول دوران فعالیت خود بیش از 50 مرتبه افزایش نرخ سود داشته است تا همیشه این صدرنشینی برای سرمایه‌گذاران حفظ گردد و  داستان افزایش سود ادامه دارد.

در سال‌های اخیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند و جایگاه ویژه‌ای در بازار سرمایه یافته‌اند. به ویژه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق دارای درآمد ثابت که ابزاری کم ریسک برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند بیش از پیش مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته‌اند. این صندوق‌ها موفق شده‌اند بخش قابل توجهی از نقدینگی کشور را جذب کنند. علاوه بر آنکه این صندوق‌ها سود کم ریسک با نرخ جذابی برای سرمایه‌گذاران می‌سازند، دو مزیت عمده برای خرید واحدهای این صندوق‌ها عنوان می‌شود. اول آنکه سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها در مقایسه با سپرده‌گذاری در بانک‌ها به دلیل عدم شمول نرخ شکست بهره جذاب‌تر به نظر می‌رسد. به عبارت ساده‌تر خریداران یونیت‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت در هر مقطی از زمان می‌توانند بدون جریمه از روی نرخ سود، یونیت‌های خود را ابطال کنند. این در حالی است که سپرده‌گذاران بانکی که اقدام به سپرده‌گذاری بلندمدت در بانک‌ها می‌کنند، چنانچه زودتر از موعد مقرر اقدام به بستن حساب خود کنند نرخ سودی کمتر از آنچه وعده داده شده دریافت می‌کنند.
مزیت دیگری که برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها عنوان می‌شود نقدشوندگی بالای واحدهای سرمایه‌گذاری است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت عموما اعلام می‌کنند که یک روز پس از ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذاران، اصل و فرع وجوه سرمایه‌گذاری شده را یک روز بعد به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌کنند.
بنابراین این صندوق برای افرادی که سطح ریسک‌پذیری کمی دارند مناسب است. برای سنجش سطح ریسک‌پذیری خود به لینک زیر مراجعه کنید.
  

بازده صندوق


آخرین وضعیت صندوق


آخرین تاریخ به روز رسانی

1403/2/31

قیمت صدور

1,039,892

قیمت ابطال

1,038,885

تعداد واحدهای سرمایه گذاری

47,797,039

کل خالص ارزش دارایی ها

67,890,196,636,845


ترکیب دارایی های صندوق


سهم صنایع در دارایی صندوق


OmidFunds

آکادمی مالی امید، پیشرو در آموزش و سنجش سواد مالی