اطلاعات صندوق


مدیر صندوق

تامین سرمایه امید

متولی صندوق

موسسه‌ ‌غیر تجاری‌ ‌آزموده‌ کار‌ان‌ حسابد‌ار‌ان‌ رسمی‌

حسابرس

موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهیافت و همکاران

مدیران سرمایه گذاری

امین تفضلی مقدم، محمد محمدی، علی جعفری

مدیر ثبت

تامین سرمایه امید

بازارگردان

تأمین سرمایه امید

تاریخ آغاز فعالیت


صندوق نوید انصار در تاریخ ۱۳۹۱/۰۹/۱۰با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤، فعالیت خود را آغاز کرد. این صندوق با شماره ۱۱۱۴۱ نزد سبا به ثبت رسیده است. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت این صندوق تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعداز ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت صندوق به آدرس www.navidansarfund.ir مراجعه نمایید.

با توجه به این موضوع که صندوق‌های سهامی بخش عمدۀ دارایی خود را در بازار سهام سرمایه‌گذری می کنند ریسک این صندوق‌ها به نسبت دیگر صندوق‌ها بالا است. نوسانات بورس، منجر به نوسان قیمت واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری شده و ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار را افزایش می‌دهد.
بنابراین با توجه به توازن بین ریسک و بازده می‌توان انتظار داشت که صندوق‌های سهامی سود بیشتری نسبت به صندوق‌های  با درآمد ثابت و یا سپرده‌های بانکی و اوراق مشارکت نصیب مشتریان خود کند. افراد با ریسک‌پذیری بالا و یا افردی که دید بلندمدت برای سرمایه‌گذاری دارند و همچنین افرادی که وقت و دانش کافی برای انجام سرمایه‌گذاری ندارند؛ می‌توانند در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
برای سنجش میزان ریسک‌پذیری خود به لینک زیر مراجعه کنید.

 

بازده صندوق


آخرین وضعیت صندوق


آخرین تاریخ به روز رسانی

1403/4/1

قیمت صدور

4,560,257

قیمت ابطال

4,540,078

تعداد واحدهای سرمایه گذاری

244,380

کل خالص ارزش دارایی ها

1,150,169,740,286


ترکیب دارایی های صندوق


سهم صنایع در دارایی صندوق


OmidFunds

آکادمی مالی امید، پیشرو در آموزش و سنجش سواد مالی