اطلاعات صندوق


مدیر صندوق

تامین سرمایه امید

متولی صندوق

موسسه حسابرسی آزموده کاران

حسابرس

موسسه حسابرسی بهراد مشار

مدیران سرمایه گذاری

حامد دانشخواهی، عبدالله دریابر، حسین صیادلو

مدیر ثبت

بازارگردان

تأمین سرمایه امید

تاریخ آغاز فعالیت


صندوق سرمایه گذاری گنجینه امید ایرانیان از جمله نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار است.این صندوق، از نوع صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت بوده و موضوع اصلی فعالیت آن سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده ها و گواهی های سپرده بانکی، سهام و حق تقدم سهام بوده و در کنار آن فعالیت فرعی صندوق مشارکت در تعهد پذیره نویسی یا تعهد خرید اوراق بهادار است. هدف از تشکیل این صندوق، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و تشکیل سبدی از دارایی ها و مدیریت این سبد است. همچنین در صورتی که صرفه و صلاح صندوق ایجاب کند، صندوق در قبال دریافت کارمزد در تعهد پذیره نویسی یا تعهد خرید اوراق بهادار مشارکت کرده که در این صورت وجوه جمع آوری شده و سایر دارایی های صندوق پشتوانه این تعهد خواهد بود. با توجه به پذیرش ریسک مورد قبول، تلاش می شود، بیشترین بازدهی ممکن نصیب سرمایه گذاران گردد. ضامن نقد شوندگی صندوق نیز شرکت تأمین سرمایه امیدبه شماره ثبت ۴۱۸۲۲۹ است. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت صندوق به آدرس www.ganjinehomidfund.ir مراجعه نمایید.

در سال‌های اخیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند و جایگاه ویژه‌ای در بازار سرمایه یافته‌اند. به ویژه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق دارای درآمد ثابت که ابزاری کم ریسک برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند بیش از پیش مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته‌اند. این صندوق‌ها موفق شده‌اند بخش قابل توجهی از نقدینگی کشور را جذب کنند. علاوه بر آنکه این صندوق‌ها سود کم ریسک با نرخ جذابی برای سرمایه‌گذاران می‌سازند، دو مزیت عمده برای خرید واحدهای این صندوق‌ها عنوان می‌شود. اول آنکه سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها در مقایسه با سپرده‌گذاری در بانک‌ها به دلیل عدم شمول نرخ شکست بهره جذاب‌تر به نظر می‌رسد. به عبارت ساده‌تر خریداران یونیت‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت در هر مقطی از زمان می‌توانند بدون جریمه از روی نرخ سود، یونیت‌های خود را ابطال کنند. این در حالی است که سپرده‌گذاران بانکی که اقدام به سپرده‌گذاری بلندمدت در بانک‌ها می‌کنند، چنانچه زودتر از موعد مقرر اقدام به بستن حساب خود کنند نرخ سودی کمتر از آنچه وعده داده شده دریافت می‌کنند.
مزیت دیگری که برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها عنوان می‌شود نقدشوندگی بالای واحدهای سرمایه‌گذاری است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت عموما اعلام می‌کنند که یک روز پس از ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذاران، اصل و فرع وجوه سرمایه‌گذاری شده را یک روز بعد به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌کنند.
بنابراین این صندوق برای افرادی که سطح ریسک‌پذیری کمی دارند مناسب است. برای سنجش سطح ریسک‌پذیری خود به لینک زیر مراجعه کنید.

  

بازده صندوق


آخرین وضعیت صندوق


آخرین تاریخ به روز رسانی

1403/4/1

قیمت صدور

110,719

قیمت ابطال

110,626

تعداد واحدهای سرمایه گذاری

702,715,284

کل خالص ارزش دارایی ها

61,791,307,788,570


ترکیب دارایی های صندوق


سهم صنایع در دارایی صندوق


OmidFunds

آکادمی مالی امید، پیشرو در آموزش و سنجش سواد مالی