اطلاعات صندوق


مدیر صندوق

تامین سرمایه امید

متولی صندوق

موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آزموده کاران

حسابرس

موسسه حسابرسي حافظ گام

مدیران سرمایه گذاری

محمد غواصي كناري، اسماعيل شاه زماني، مهدي پوررحيم

مدیر ثبت

بازارگردان

تأمین سرمایه امید

تاریخ آغاز فعالیت


صندوق سرمایه گذاری بذر امید آفرین از جمله نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار است. این صندوق از نوع صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در سهام بوده و اکثر وجوه خود را صرف سرمایه گذاری در سهام و حق تقدم سهام می نماید. هدف این صندوق، دست یابی به بازدهی بیشتر از بازدهی متوسط بورس اوراق بهادار تهران است.در صندوق سرمایه گذاری بذر امید آفرین تلاش می شود تا عملیات مدیریت پرتفوی با تحلیل و بررسی اقتصاد جهانی، اقتصاد ایران، صنایع مختلف و وضعیت شرکت ها و با استفاده از روشهای حرفه ای و رایج ارزش گذاری و تحلیل بازارهای مالی معتبر دنیا به انجام رسد. به کارگیری نرم افزار های مالی مناسب و ترکیب آن ها با روش های مزبور پایه محکم و ابزار مناسبی را برای حضور پرقدرت در بازار سرمایه فراهم خواهد کرد. مدیران سرمایه گذاری این صندوق به طور مستمر به بررسی بازار و شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری مناسب اقدام می نمایند. بازارگردان این صندوق ، شرکت تامین سرمایه امید (سهامی عام) است. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت صندوق به آدرس www.bazreomidfund.ir مراجعه نمایید.
 
نحوه خرید و فروش واحدهای سرمایه‌گذاری:
با مراجعه به سامانه معلاملات برخط کارگزاری خود می‌توانید واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه گذاری بذر امید آفرین را خرید یا فروش نمایید.

با توجه به این موضوع که صندوق‌های سهامی بخش عمدۀ دارایی خود را در بازار سهام سرمایه‌گذری می کنند ریسک این صندوق‌ها به نسبت دیگر صندوق‌ها بالا است. نوسانات بورس، منجر به نوسان قیمت واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری شده و ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار را افزایش می‌دهد.
بنابراین با توجه به توازن بین ریسک و بازده می‌توان انتظار داشت که صندوق‌های سهامی سود بیشتری نسبت به صندوق‌های  با درآمد ثابت و یا سپرده‌های بانکی و اوراق مشارکت نصیب مشتریان خود کند. افراد با ریسک‌پذیری بالا و یا افردی که دید بلندمدت برای سرمایه‌گذاری دارند و همچنین افرادی که وقت و دانش کافی برای انجام سرمایه‌گذاری ندارند؛ می‌توانند در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
برای سنجش میزان ریسک‌پذیری خود به لینک زیر مراجعه کنید.

 

بازده صندوق


آخرین وضعیت صندوق


آخرین تاریخ به روز رسانی

1403/2/2

قیمت صدور

187,307

قیمت ابطال

186,220

تعداد واحدهای سرمایه گذاری

34,776,400

کل خالص ارزش دارایی ها

6,476,094,888,817


ترکیب دارایی های صندوق


سهم صنایع در دارایی صندوق


OmidFunds

آکادمی مالی امید، پیشرو در آموزش و سنجش سواد مالی