اطلاعات صندوق


مدیر صندوق

تامین سرمایه امید

متولی صندوق

موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آزموده کاران

حسابرس

موسسه حسابرسي هدف نوين نگر

مدیران سرمایه گذاری

اميرحسين مهر، كاظم بهبودي، علي پازكي

مدیر ثبت

بازارگردان

تأمین سرمایه امید

تاریخ آغاز فعالیت


صندوق سرمایه گذاری پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان از جمله نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس اوراق بهادار است. این صندوق، از انواع صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (کالایی) بوده و موضوع اصلی فعالیت آن سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلا شامل گواهی سپرده کالایی، قراردادهای آتی کالا و قراردادهای اختیار معامله مبتنی بر کالا و همچنین سرمایه گذاری در اوراق مشارکت، صکوک، اوراق بهادار و سپرده گذاری نزد بانکها است. هدف از تشکیل صندوق، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و تشکیل سبدی از اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلا و مدیریت این سبد است. با توجه به پذیرش ریسک مورد قبول، تلاش می گردد، سرمایه گذاران بیشترین بازدهی ممکن را به دست آورند. انباشته شدن سرمایه در صندوق مزیت های متعددی از جمله: تقسیم هزینه بکار گیری نیروهای متخصص بین کلیه سرمایه گذاران، انجام کلیه حقوق اجرایی مربوط به صندوق توسط مدیر صندوق و امکان سرمایه گذاری مناسب و متنوع دارایی ها و در نهایت کاهش ریسک را در بردارد. همچنین بازارگردان صندوق مزبور شرکت تامین سرمایه امید (سهامی عام) است. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت صندوق به آدرس www.omidgoldfund.ir مراجعه نمایید.
 
نحوه خرید و فروش واحدهای سرمایه‌گذاری:
با مراجعه به سامانه معلاملات برخط کارگزاری خود می‌توانید واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه گذاری زرافشان امید ایرانیان را خرید یا فروش نمایید.

ریسک صندوق طلا از ریسک صندوق با درآمد ثابت بیشتر و از ریسک صندوق سهامی کمتر است و می‌توان گفت که این صندوق از ریسک کمی برخوردار است. تنها ریسک سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها همان ریسک قیمتی طلا و نوسانات آن است. البته به دلیل وجود بازارگردان مقدار ریسک صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر طلا، بسیار کمتر از بازار فیزیکی طلا است.
برای سنجش میزان ریسک‌پذیری خود به لینک زیر مراجعه کنید.

 

بازده صندوق


آخرین وضعیت صندوق


آخرین تاریخ به روز رسانی

1403/4/1

قیمت صدور

163,776

قیمت ابطال

163,665

تعداد واحدهای سرمایه گذاری

83,175,552

کل خالص ارزش دارایی ها

13,613,006,863,286


ترکیب دارایی های صندوق


سهم صنایع در دارایی صندوق


OmidFunds

آکادمی مالی امید، پیشرو در آموزش و سنجش سواد مالی